Müşteri Hizmetleri02663721240-05388423420

Hoşgeldiniz. Bugün

İpek Cinsi Halı Nasıl Yıkanır

Ana Sayfa » Blog » İpek Cinsi Halı Nasıl Yıkanır

İpek Cinsi Halı ve Yıkaması

Yün yerine ipek kullanılarak dokunan halılar, ipek halılar olarak adlandırılan oldukça kıymetli eşyalardır. Büyük bir özen ve emekle dokunan bu halılar, geleneksel kültür miraslarımızdan biriyken, evlerimizde oldukça özel bir yere sahiptir. Kullanımı hassasiyet isteyen bu tür halıların, temizliği de büyük bir titizlik gerektirir. İpek halı yıkama uygulamaları kesinlikle ev ortamında yapılmamalı, bu konuda profesyonel olarak hizmet veren noktalara teslim edilmelidir.

Edremit de ipek cinsi halı yıkaması   yapan firmamız bu özel halılarınıza özel bir temizlik hizmeti sunmaktadır.

Evde yapılan halı yıkama uygulamaları ipek halılar için asla denenmemelidir. Sıcak suyla da temas etmemesi gereken bu tür halılar, yıkama işlemi esnasında çok basit şekilde zarar görebilir. Saf ipek halıların yıkanması için kullanılan temizleyici maddeler de önemlidir. Tamamen bitkisel içeriğe sahip temizleyiciler kullanılmadığı takdirde, halı zarar görür ve özelliğini kaybeder. Aynı zamanda yıkama suyunun da kireçsiz olması gerektiği unutulmamalıdır. Bu kadar çok ayrıntı söz konusu olduğu için ev ortamında temizlemeye çalışmak yerine, ipek halı yıkama işlemini gerçekleştiren kuru temizleme ağlarından faydalanılabilir. Bu sayede hem yıkama işlemi daha kolay bir hal alır hem de halının sahip olduğu formu koruması garanti edilmiş olur.

İpek halılar için de, diğer türlerdeki halılar için de evde yıkama uygulamaları yeterince temizlik sağlamaz. Halıların dip kısımlarına yerleşen ve elektrik süpürgesi ne kadar güçlü olursa olsun, burada tutunmayı başaran kirler, özel makinelerde yıkanmadan arınamazlar. Tüm halı türleri için uygun makinelerin ve özel temizleyicilerin bulunduğu İda halı yıkama nın geniş servis  ağı, halı yıkama uygulamasında da en iyi çözümü sunacaktır. İpek halılarınızı gözü kapalı teslim edebilir, profesyonel ekip ve deneyimli uzmanlar sayesinde zarar görmeden temizlenmesini sağlayabilirsiniz. İşinde müşteri memnuniyetini ön planda tutmayı ilke edinen İda Halı Yıkama , ipek halı yıkama hizmetiyle de farkını ortaya koyacaktır.

Sipariş ve bilgi : 0266 372 12 40 – 0266 422 11 22

14 Mart 2017